Skip to content Skip to footer

بازیافت زباله در کافه

بازیافت در رستوران ها و کافه ها یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند از نظر زیست محیطی و کاهش هزینه ها کمک کند. در واقع رستوران ها از بزرگ ترین واحدهای صنفی هستند که انواع زباله را تولید می کنند. بی توجهی به بازیافت این زباله ها می تواند مشکلات بسیاری را به وجود آورد.

برای راه اندازی یک رستوران باید به این نکته بسیار توجه شود زیرا میزان زباله ای که در هفته رستوران تولید می کند قابل توجه است و باید روش مناسبی برای کاهش و دفع زباله ها داشته باشید.
زباله های رستورانی برای محیط زیست خطرات بسیاری به همراه دارند و از آن جایی که رطوبت و حرارت بالایی دارند می توانند محیط مناسبی برای رشد انواع آفات و حشرات باشند.

با توجه به آمارها هر رستوران در هفته حداقل ۸۰۰ کیلو زباله تولید می کند که برای بازیافت آن ها ایده های بسیاری وجود دارد. با بازیافت رستورانی می توانید نتایج خوبی مانند کم کردن هزینه های غذا، تاثیر گذاری و ایجاد ذهنیتی مثبت، سرویس دهی بهتر، بهبود تجهیزات و … را به دست آورید .

رعایت نکردن این موضوع می تواند به افزایش گازهای گلخانه ای کمک کند و سبب نگرانی جامعه شود در نتیجه باید این موضوع را حیاتی تلقی کرد و تا حد امکان به بازیافت صحیح زباله های رستورانی توجه کرد.

در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا، رستوران هایی شروع به فعالیت کرده اند که میزان تولید زباله آن ها صفر است. این رستوران ها از مواد اولیه گیاهی استفاده می کنند در نتیجه با تهیه غذایی سالم و گیاهی میزان دور ریز خود را به صفر رسانده اند.

بازیافت در رستوران ها از اهمیت بالایی برخوردار است به گونه ای که برخی از حامی های محیط زیست و طبیعت با ایجاد کمپینی تمام تلاش خود را می کنند تا با راه کارهای جدید میزان زباله رستورانی را به حداقل برسانند. با تغییرات کوچکی می توان این روند را دنبال کرد و با جلب نظر مشتری ها به اعتبار و برندسازی رستوران کمک بسیاری کرد.

 ساعت کاری همه روزه از  9 صبح تا 12 شب
 تلفن: 02188813578
 موبایل: ۰۹۱۹۶۲۷۸۷۴۵
 آدرس: تهران، میرزای شیرازی، نبش یازدهم پلاک ۶۹ خانه-موزه بتهوون، طبقه بالا

کافه بالا © 2024. تمامی حقوق محفوظ است.